Dlaczego Korzystam z WordPressa?

Korzystam z WordPressa ponieważ nie jestem programistą aby stworzyć stronę internetową przy pomocy podstawowych języków programowania. W tym momencie moja odpowiedź mogłaby się zakończyć ale nie jest to odpowiedź wyczerpująca temat. Dawno temu w szkole podstawowej poznałem podstawy języka HTML. Dzięki niemu mogę obecnie wprowadzać proste zmiany w szablonach WordPress oraz potrafię zauważyć w jaki sposób strona jest zbudowana. Nie oznacza to jednak, że podstawy programowania są wymagane wśród osób pracujących w marketingu internetowym, czy zarządzającymi stronami www opartymi o WordPress w firmie z sektora MŚP. WordPress przekonał mnie do siebie swoją prostotą i dostępnością bezpłatnych szablonów oraz wtyczek. To dzięki wtyczkom do WordPressa możemy wzbogacić jego możliwości. Trzeba jednak pamiętać że im więcej wtyczek, tym wolniej może ładować się nasza strona www. Nie każdy szablon da się dowolnie modyfikować. Istnieją jednak wew. page buildery, dzięki którym nasza praca jest bardzo łatwa.

sebastianskorski.pl-dlaczego wordpress-wordpress-logo

WordPress Jest Obecnie Najpopularniejszym Narzędziem Do Tworzenia Stron Internetowych

WordPress po raz pierwszy wystartował w 2003 r. – od tego czasu przeszedł wiele zmian,rozwinął się i zyskał lojalne grono swoich fanów. Na początku 2020 roku portal Kinsta opublikował informację, że strony internetowe WordPress to 35,2% wszystkich stron internetowych. Zaczynając od blogowej formy szybko okazało się, że WordPress sprawdza się także jako CMS do budowy stron internetowych. Liczba bezpłatnych wtyczek jest ogromna dzięki czemu mamy okazję dostosować wygląd i funkcje WordPressa do własnych potrzeb.

WordPress pomimo swojej popularności i możliwości, jeżeli pozostaje zaniedbany powoduje błędy oraz łatwy dostęp dla robotów hakerskich. Często użytkownicy mający dostęp do firmowej strony nie wykonują aktualizacji z powodu strachu lub braku dostępności do jej wykonywania.  WordPress jako obecnie najpopularniejszy CMS jest ciągle rozwijany na bieżąco przez swoich użytkowników i środowisko programistyczne. Tysiące osób na całym świecie organizują lokalne spotkania aby móc wymienić się swoim doświadczeniem, problemami oraz potrzebami związanymi z WordPressem. 

sebastianskorski.pl-wordpress najpopularniejszy do tworzenia stron internetowych

Ważną cechą WordPressa która wzmacnia jego popularność wśród użytkowników jest to, że WordPress jest bezpłatny. Wbrew powszechnej opinii na temat tego, że bezpłatne = beznadziejne – z WordPressem tak nie ma. Bezpłatność czyni go uniwersalnym dzięki czemu każdy z nas może na nim pracować. Nawet jeżeli nie potrafimy zainstalować WP na swoim hostingu i wykona to za nas obsługa techniczna, mając do niego dostęp możemy sami instalować szablony stron oraz wtyczki. Idąc dalej, wiele osób zastanawia się nad widocznością firmowej strony www opartej o WordPress. Wg. mnie nie ma się czego obawiać ponieważ bez problemu możemy podłączyć podstawowe narzędzia analityczne – Google Search Console i Google Analytics. Możemy także samodzielnie zmieniać atrybuty Title i Meta description – wystarczy zainstalować wtyczkę Yoast SEO. W taki prosty sposób zapewniamy sobie posiadanie wpływu związanego z organicznym pozycjonowaniem naszej strony internetowej na WordPressie. 

WordPress Tworzą Ludzie,
a Ci Tworzą Społeczność

Sebastian Skórski-Specjalista ds. Marketingu Internetowego-Specjalista WordPress Lublin-logo avatar1

Zapraszam do kontaktu:
511 893 253