marketing internetowy

co to jest marketing internetowy?

Marketing polega na dotarciu do grupy docelowej we właściwym miejscu i czasie.
Z ponad 4,8 miliarda ludzi korzystających dziś z Internetu, marketing internetowy jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów.

Marketing internetowy to promocja firmy i jej produktów lub usług za pomocą narzędzi internetowych, które generują potencjalnych klientów,
zwiększają ruch i zwiększają sprzedaż.

Sebastian Skórski-specjalista ds. marketingu internetowego-marketer online-Lublin

dlaczego marketing internetowy jest potrzebny w twojej firmie?

Marketing internetowy pomoże Ci poprawić widoczność marki biznesowej, ruch i sprzedaż.

  • Całodobowa sprzedaż Twoich produktów lub usług

Być może najkorzystniejszym aspektem marketingu internetowego jest elastyczność w promowaniu produktów i usług 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. I to również bez ponoszenia dodatkowych kosztów personelu. Co więcej, możesz nadal prowadzić kampanie marketingowe we wszystkich regionach geograficznych, ponieważ różnice czasowe w różnych krajach na całym świecie nie będą utrudniać kampanii.

  • Zwiększenie widoczności Twojej firmy:

Marketing internetowy jest korzystny dla wszystkich rodzajów firm. Pozwoli on rozszerzyć widoczność Twojej firmy na skalę lokalną oraz ogólnokrajową.

  • Bezpośredni kontakt z Twoimi klientami:

Marketing w mediach społecznościowych pozwala połączyć się z potencjalnymi i powracającymi klientami. Poinformuj swoich klientów o nowych lub najnowszych funkcjach swojej firmy. Możesz opublikować nadchodzące produkty lub usługi i podać klientom mały opis tych towarów i usług. W ten sposób możesz przyciągnąć nowych klientów w przyszłości.

  • Możliwość bycia konkurencyjnym:

W dzisiejszych czasach ludzie są w stanie uzyskać dostęp i kupić szeroką gamę towarów z Internetu za pomocą Internetu. Bardzo ważne jest, aby każda firma utrzymała konkurencję z małymi, lokalnymi i dużymi sprzedawcami internetowymi i firmami. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy firmy właściwie korzystają z marketingu internetowego.

Mogę pomóc Ci w takich sprawach jak:

1. Audyt Twojej obecnej sytuacji

Podpowiem na co zwrócić uwagę podczas pozyskiwania środków rozpoczynając własną działalność – co jest potrzebne, ile kosztuje.

2. Konfiguracja odpowiednich narzędzi

Aby wskazać kosmetyczne zmiany pod kątem SEO, reklam oraz polepszenia widoczności.

3. Przygotowanie strategii marketingowej

Potrafię wykonać stronę www WordPress oraz rozbudowane sklepy WooCommerce.

4. Pozycjonowanie Twojej strony internetowej lub sklepu

Wyjaśnię Ci, które elementy na stronie lub sklepie warto poprawić aby zwiększyć skuteczność Twoich działań.

5. Przygotowanie kampanii reklamowej Google Ads

m.in. Google Search Console, Google Analytics. To podstawowe narzędzia dzięki którym możesz samodzielnie reagować na zmiany w wyszukiwarce.

6. Bezpłatny audyt i praktyczne podpowiedzi dotyczące Twojego Profilu Google na mapie

Jest to rozwiązanie ułatwiające prace na dokumentach i aplikacjach w chmurze. Chętnie opowiem i pokażę na swoim przykładzie, dlaczego wprowadzenie oraz korzystanie z Google Workspace potrafi usprawniać codzienną pracę.

zapisz się na 30 min.

bezpłatnej konsultacji

Podczas której możesz porozmawiać ze mną na tematy związane z rozwojem Twojego biznesu. Konsultacja marketingowa jest w 100% bezpłatna. 

Napisz do mnie

Chętnie odpowiem na Twoje pytania i pomogę w znanych mi zagadnieniach.

Formularz kontaktowy